انواع پلو

طرز تهیه عدس پلو با برنج هاشمی

طرز تهیه عدس پلو

مقدمه
عدس پلو یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانی است که در عموم مراسم ایرانی قابل سرو کردن است . این غذا از برنج ایرانی به همراه کشمش و گوشت چرخ کرده تهیه میشود و در همه استان ها خوردن این غذا رایج است امروز طرز تهیه عدس پلو با برنج هاشمی را توضیح میدهیم .

[table id=5 /]

طرز تهیه عدس پلو

مرحله اول

ابتدا برنج هاشمی را خیس میکنیم و سپس برنج را درون قابلمه به همراه چند لیوان آب و مقداری نمک می ریزیم تا پخته شود ، برنج هاشمی را آنقدر می پزیم که در واقع اطراف آن نرم و درون آن خشک بنظر برسد ، بعد از اینکه برنج به این حالت رسید ، برنج را با آب ولرم آبکش میکنیم .

مرحله دوم

از آنجا که عدس جزو حبوباتی است که سخت پخته میشود بهتر است از شب قبل آن را بخیسانید تا نرم شود و راحت تر پخته شود ، عدس را به همراه دو لیوان آب در یک قابلمه می ریزیم و با حرارت ملایم می گذاریم تا بخوبی بپزد و آب داخل آن تبخیر شود .

مرحله سوم

در این مرحله باید پیازها را نگینی خرد کنیم و به همراه گوشت چرخ کرده در یک ماهی تابه آن را تفت می دهیم ، پس از اینک پیازها بنظر نرم شدند ، عدس را به آن اضافه میکنیم . مقداری نمک و فلفل سیاه را به آن اضافه میکنیم و به آرامی عدس و پیاز را مخلوط میکنیم که له نشود و به خوبی آن را تفت می دهیم .

مرحله چهارم

در این مرحله موادی را که بخوبی تفت دادیم را از روی حرارت برمیداریم . یک قابلمه مناسب انتخاب میکنیم ته قابلمه را مقداری روغن میریزیم و به سلیقه خودتان از نان یا لایه های سیب زمینی به عنوان ته دیگ استفاده کنید . نان لواش معمولا خوشمزه تر میشود این به سلیقه شما بستگی دارد .

مرحله پنجم

در این مرحله که ته دیگ را ته قابلمه درست کردیم ، برنج و عدس و گوشت چرخ کرده را به صورت لایه لایه داخل قابلمه میزاریم  و پس از اینکه کل قابلمه پر شد ، نصف لیوانی از آب و روغن درست میکنیم و روی برنج می ریزیم ، و شعله را زیاد میکنیم تا غذا بخار کند .

مرحله ششم

پس از اینکه غذایمان شروع به بخار کردن کرد ، حتما درب قابلمه را با پارچه ای یا دم کنی میپوشانیم ، و با حرارت پایین می گذاریم تا عدس پلو بخوبی دم بکشد ، در این مرحله به سراغ گوشت و کشمش میرویم قبل از آن پیاز را نگینی خرد میکنیم .

مرحله هفتم

پیازی را که تهیه کرده ایم را با روغن تفت میدهیم تا نرم شود بعد از آن سیرها را رنده میکنیم و پس از همه اینها گوشت چرخ کرده را به آن اضافه میکنیم و خوب تفت میدهیم تا رنگ گوشت تغییر کند ، بعد از تفت دادن نمک و فلفل سیاه را به آن اضافه میکنیم .

مرحله هشتم

در این مرحله سراغ کشمش ها میرویم ، بهتر است کشمش ها را حداقل نیم ساعتی در آب بگذاریم تا خیس بخورد . حالا کشمش را به گوشت چرخ کرده اضافه میکنیم و خوب مواد را باهم تفت مدهیم .

مرحله نهم

در این مرحله میرویم به سراغ تزئین عدس پلومان ، برنج را داخل دیس میکشیم و با مایه گوشت و کشمش به زیبایی آن را تزئین میکنیم . میتوانیم مقداری از زعفران و کره را با مقداری برنج مخلوط کرده و سطحی از برنج را برای زیبایی هر چه بیشتر عدس پلو بپوشانیم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *