قیمت برنج هاشمی ، علی کاظمی ،دم سیاه ، دودی گیلان آستانه

 • قیمت برنج هاشمی گیلان درجه یک

  برنج هاشمی

برنج هاشمی در سال ۱۳۶۴ توسط یوسف هاشمی کشاورز روستای چاپارخانه کشف شد . مرغوبیت و کیفیت این برنج به گونه ای بود که دست به دست از کشاورزی به کشاورز دیگر از شالیزاری به شالیزار دیگر منتقل شد و امروزه جزو اولین برنج هایی است که در کل کشور کشت میشود . قیمت برنج هاشمی گیلان در مقایسه با برنج های بی کیفیت و برنج های خارجی بالا تر است .

اما اگر در یک سوی ترازو قیمت برنج هاشمی گیلان و در طرف دیگر کیفیت برنج هاشمی را بگذاریم ، قطعا سمت کیفیت برنج هاشمی سنگینی میکند . عطر برنج هاشمی مسحور کنندس و با چشیدنش بوی شالیزارهای شمال به مشام انسان میرسد .

 • قیمت برنج علی کاظمی

  برنج علی کاظمی

برنج علی کاظمی در سال 1360 توسط علی کاظمی کشف شد . در حال حاضر این برنج در  50 هزار هکتار از زمین های گیلان کشت میشود ، این برنج نسبت به برنج هاشمی و دم سیاه قد کوتاهتری دارد . اما خوشپخت بودن آن این ضعف را جبران میکند .

برنج علی کاظمی از نظر قیمتی مشابه قیمت برنج هاشمی گیلان و معمولا قدری کمتر است . و از نظر عموم نسبت به برنج هاشمی دارای کیفیت پایینتری است . معمولا ببین دو این انتخاب برنج هاشمی گیلان را خریداری میکنند .

 • برنج خزر درجه یک

  برنج خزر

برنج خزر از اقلام برنجی است که در موسسه تحقیقاتی برنج تولید و عرضه شد .  این برنج بیشتر در مازندران کشت میشود به علت شرایط زمین و آب و هوایی آن منطقه و شباهت ظاهری این برنج با طارم باعث محبوبیت آن شده ولی از نظر کیفیتی پایینتر از آن است . قیمت برنج خزر نسبت به قیمت برنج هاشمی گیلان دارای قیمت پایین تری است . اما به همان اندازه دارای کیفیت پایینتری نیز میباشد .

برنج دمسیاه
 • برنج دمسیاه درجه یک

  برنج دمسیاه

برنج دمسیاه که نام دیگر آن طارم دمسیاه است در استان گیلان کشت میشود . این برنج از نظر کیفیتی بسیار با کیفیت و معطر است اما بدلیل بهره وری کمی که نسبت به برنجهای مشابه دارد کشاورزان گیلانی بطور محدود به کشت آن میپردازند  و به همین دلیل نسبت به برنجهای پرمحصول قیمت بالاتری دارد .

برنج طارم
 • برنج طارم درجه یک

  برنج طارم

جالب است بدانید این برنج ابتدا در زنجان کشت شد و بعد به استان های شمالی کشور منتقل شد ، برنج طارم از مرغوبترین برنجهای ایرانی است ، اما میزان تولید محصول در هر هکتار نسبت به ارقام پرمحصول به قدری است که واحد جهاد کشاورزی بر روی این نوع برنج حمایت و سرمایه گذاری نمی کند . برنج طارم چهار نوع متفاوت دارد : طارم عطری – طارم هاشمی – طارم صدری – طارم دمسیاه

بدلیل کم محصول بودن و مرغوبیت بالا و همچنین عطر مختص به خود قیمت برنج طارم نسبت به برنجهای پرمحصول قیمت بالاتری دارد. قیمت برنج گیلان و مازندران بصورت محلی عموما بالاتر است .

برنج شیرودی
 • برنج شیرودی درجه ۱

  برنج شیرودی

موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر استان مازندران برای رسیدن به هدف بهره وری کشت برنج اقدام به تغییر و اصلاح برنجهای موجود پرداخته و در نهایت به برنج شیرودی دست پیدا کرده است . برنج مناسب برنجی است که نسبت به آفات و سموم مقاومت بیشتری داشته باشد ، میزان محصولی بیشتری بدهد همچنین شکل ظاهری مثلا قد بلندتری داشته باشد ، خوش عطر بودن ، خوش طعم بودن و خوشپخت بودن از فاکتورهایی است که در اقلام برنج درنظر میگیرند.

برنج شیرودی نسبت به بیماری ها و آفات مقاومت بیشتری دارد و طبخ آن قابل قبول است و از اقلام پرمحصول میباشد و به علت داشتن چنین ویژگی های از سمت کشاورزان بازخورد خوبی داشته . برنج شیرودی نسبت به قیمت برنج گیلان ، قیمت مناسب تری دارد .

برنج بینام
 • برنج بینام درجه یک

  برنج بینام

برنج بینام از اقلام برنجی است که از طریق تغییر ژنتیکی حاصل شده و جزو اقلام پرمحصول شناخته میشود . در مازندران معمولا در کشت دوم از برنج بینام استفاده میشود ، حدودا اوایل مرداد ماه کاشته میشود و اواخر آبان برداشت میشود البته سرمای پاییز قدری ریسک را به همراه دارد .

ما برنج بینام را به عنوان پلو پیشنهاد نمیکنیم و بهتر است در غذاهایی که بخشی از مواد تشکیل دهنده نیاز به برنج دارد استفاده شود . در این پیج میتوانید قیمت برنج گیلان و مازندران ، قیمت برنج هاشمی درجه یک ، قیمت برنج علی کاطمی درجه یک و … با بروز ترین قیمتها مشاهده بفرمایید.